Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczynamy działania organizacyjne - Tajlandia 2020
#1
Spływają informacje o kosztach przelotów, czas na zapytania ofertowe na zakwaterowanie, ale do tego potrzebne są konkretne informacje ile osób zainteresowanych jest udziałem w wyprawie do Tajlandii, planowanej na styczeń-marzec 2020.
Ogólnie układ organizacyjny wyprawy ustalony został w sposób następujący:
Stworzone będą dwie grupy styczniowa i lutowa. Obie mają przewidziany czas pobytu na miesiąc czasu na wyspie Koh Phanga.
Grupa styczniowa przewidziana jest na termin 12 styczeń - 13 luty 2020
Grupa lutowa przewidziana jest na termin  16 luty - 18 marzec
Są przewidziane  dwie grupy dodatkowe, dla osób które zdecydowały by się na dodatkowe zwiedzanie dwóch atrakcji - kilkudniowych wycieczek - jedna do Siem Rep w Kambodży związana ze zwiedzaniem Ankor Wat - kompleksu świątyń, a druga związana ze zwiedzaniem Malezji i Singapuru.
Obie oczywiście wiążą się z dodatkowymi kosztami i są dodatkami do głównej wyprawy. Ale wiele osób wyrażał zainteresowanie taką formą wyprawy głodówkowej, połączonej ze zwiedzaniem ciekawych miejsc.
Sama wyspa Ko Phanga dostarczy nam dużo wrażeń, i jest na niej co robić, ale będąc w tamtym regionie warto też rozpatrzyć inne możliwości.

Zorganizowaliśmy więc wyprawę w taki sposób, aby osoby chętne na zapoznanie się z tymi miejscami, mogły skorzystać z okazji. i  aby osoby które wybrały opcję wyprawy do Ankor Wat, wyleciały wcześniej  - 6 stycznia i w pierwszych dniach wyprawy "zaliczyły" wycieczkę do Ankor Wat. Zakończenie wycieczki wiązało by się z powrotem na lotnisko na wyspie Phucket, gdzie grupa ta dołączyła by do przylatującej grupy głównej z Warszawy.
Grupa która zdecydowała by się wziąć udział w dodatkowej wycieczce do Malezji (Singapur) ,około 12 stycznia po zakończeniu głównej wyprawy i po powrocie na wyspę Phucket (lotnisko) przeleciała by do Singapuru i tam rozpoczęła by swoją dodatkową przygodę, a grupa główna wyleciała by do Warszawy.
Grupa lutowa rozpoczęła by się dla zainteresowanych wyprawą do Singapuru (Malezja) ( w tym wypadku wylot z Warszawy nastąpił by około 12 lutego)  a na zakończenie tego turnusu ( około 18 marca)  zorganizowali byśmy dla chętnych z grupy lutowej wycieczkę do Ankor Wat (powrót do Warszawy około 22 marca).

Aby jednak móc planować taki układ programowy musimy koniecznie mieć zadeklarowane i skonkretyzowane osoby - a nie osiągniemy tego inaczej niż przez potwierdzenie chęci udziału wpłatą kwoty która będzie przeznaczona na opłacenie biletów, kosztów organizacyjnych, zakwaterowania, przejazdów.
Stąd konieczne będzie dokonanie wpłaty depozytu.
Brak doprecyzowania ilości chętnych uniemożliwia opracowanie konkretnego kosztorysu - niektóre z kosztów rozkładają się na konkretną grupę, i w zależności od jej wielkości, koszt indywidualny będzie możliwy do wyliczenia. Ponieważ głównym założeniem jest zorganizowanie wypraw w jak najbardziej ekonomiczny sposób, konieczne jest oszacowanie ilości uczestników, a nie zainteresowanych. Oczywiście ta pierwsza wpłata jest zwrotna w 100% do momentu zatwierdzenia przez wpłacających warunków finansowych i wpłaty depozytu, (lub zapłaty końcowej) za bilety lotnicze lub inne koszty, których nie będzie można zmienić lub wycofać. Szczegółowe warunki będą jeszcze przedstawione i dopiero po ich akceptacji zwrot wpłaty będzie możliwy tylko w części , która będzie ustalona w regulaminie wyprawy.
Szacunkowy i maksymalny koszt wyprawy szacujemy na 6000 złotych za miesięczny pobyt oraz po około 1500 złotych za dodatkowe atrakcje - Wycieczkę do Ankor Wat oraz odpowiednio Singapur i Malezja.
Aby wpłacić depozyt, podane będzie państwu konto , które otrzymacie Państwo po zapoznaniu się z warunkami udziału, regulaminem wyprawy i po wypełnieniu deklaracji uczestnika wyprawy.Prawdopodobnie każda grupa wyjazdowa będzie miała swoje konto, aby uprościć rozliczenia i jednocześnie usprawnić obsługę całej wyprawy.
Ponieważ dosyć nietypowo jak na dotychczasowe wyprawy pobyt na wyspie Koh Phanga będzie odbywał się w miarę jednym miejscu, w jednym resorcie - będziemy starali się zebrać od razu opłaty za zakwaterowanie na miejscu. Dotychczas te kwestie były rozwiązywane po przybyciu, ale powodowało to przy większych grupach spore rozdrobnienie uczestników i problemy organizacyjne. Tegoroczna wyprawa na Koh Rong w Kambodży wykazała że zakwaterowanie uczestników blisko siebie ma dużo dobrych stron i umożliwia dużo lepsze zagospodarowanie czasu wspólnego.
Sugerowana pierwsza wpłata depozytowa to 2000 złotych za podstawową grupę i dodatkowo po 700 złotych za dodatkowe wycieczki - atrakcje.

Nasze wszystkie szacunki nie zawierają kosztów wyżywienia, ponieważ jest to bardzo indywidualna sprawa każdego uczestnika a sama wyprawa związana jest z przeprowadzeniem zdrowotnej głodówki. Będziemy starali się te problemy wspólnie rozwiązywać na miejscu, a jest tam spory potencjał i możliwości. Zarówno zaopatrzeniowe jak i wykonawcze. Tymi sprawami będziemy się zajmować w późniejszym terminie, ale dla osób które już tam kiedykolwiek były jest oczywiste że jest to problem o bardzo małym poziomie ważności Smile.

Proszę więc przygotować się do informacji o zapisach, które w ciągu tygodnia zostaną uruchomione (warunek otrzymania konta do wpłaty) i przygotowania wpłat na depozyty biletowe i organizacyjne. Jest pewne prawdopodobieństwo że w ciągu miesiąca będzie trzeba wpłacić 2 podobną kwotę, w miarę potrzeb opłat organizacyjnych, wpłatę ostateczną, końcową przewidujemy na miesiąc grudzień.
Prosimy aby rejestrować się tu na forum, ponieważ po zidentyfikowaniu osób wpłacających będą one przenoszone do grup związanych ze swoimi turnusami oraz otrzymają rozszerzony dostęp do poradników i bazy wiedzy związanej z przygotowaniami do wyprawy. Przypominam że wymogiem aktywacji konta jest podanie imienia i nazwiska - musimy w jakiś sposób identyfikować uczestników wyprawy.

Nie wykluczamy indywidualnego dostosowania się do możliwości uczestników i dopasowania indywidualnie do możliwości wyjazdowych, czyli późniejszego dołączenia , lub wcześniejszego powrotu. Wkrótce opracujemy dokładne opisy każdej z planowanych grup oraz terminarz atrakcji z bardziej szczegółowymi informacjami.
Szacowane kwoty kosztów są przybliżone i raczej przesadzone. koszty powinny być niższe, ale wolimy wskazać większe. Będzie możliwość skorzystania w ramach wyprawy też z dodatkowych badań i terapii, za które będą pobierały opłaty osoby które podjęły się udziału w wyprawie i są terapeutami w bardzo korzystnych kosztach. Ale to będą indywidualne decyzje uczestników. Więcej materiałów na ten temat będziemy przedstawiali sukcesywnie.

pozdrawiam
Roman Klimczyk
[Obrazek: 2019-02-15_09.26.02-1-1.jpg]


Załączone pliki
.pdf   1wiadmosc.pdf (Rozmiar: 70,57 KB / Pobrań: 14)
Odpowiedz
#2
Grupa lutowa zakończy się około 20 marca. Aby zachować analogię, grupa marcowa rozpoczynała by się około 20 marca i kończyła około 30 kwietnia.
To właśnie nas trochę ogranicza. Nie wykluczam takiej możliwości, zależy od ilości chętnych. Jeśli zbierze się więcej osób, jest to możliwe.
Odpowiedz
#3
(10-09-2019, 09:22 AM)Jolanta Zagozdon napisał(a): Ok, w takim razie jak mogę się przepisać do grupy styczniowej ?

Oczywiście, podczas rejestracji w systemie zapisów będziemy wybierać opcje zaktualizowane. Obecne mają tylko charakter poglądowy.
Odpowiedz
#4
System rejestracji został opisany na stronce głównej w artykule : https://wyprawy.ekovitaren.pl/80-tajlandia2020-start
Niestety ale pojawiły się sygnalizowane przez uczestników uwagi co do terminów wyjazdów i czasu trwania całej imprezy. Niewiele osób może pozwolić sobie na wyjazd prawie 1.5 miesięczny, pojawiły się ograniczenia wizowe (bez ograniczeń są pobyty do 30 dni, na 60 trzeba załatwiać w ambasadzie wizę, powyżej trzeba ją przedłużać w urzędzie imigracyjnym na miejscu, z czym były by związane koszty i ograniczenia logistyczne) , a jest parę osób które chciały być z nami przez co najmniej 2 miesiące.
Wyjście na przeciw tym oczekiwaniom spowodowało że powstaje nowy plan organizacyjny - wycieczki będą składowym elementem całego wyjazdu każdego turnusu i tu jest taka propozycja, aby Rozpocząć wyjazd 6 stycznia dla całej grupy styczniowej, z czego wydzielona grupa deklarująca wycieczkę do Ankor Watt (Siem Rep) poleciała by na nią, a część główna grupy głodówkowej na wyspę Koh Phanga. Grupa z Siem Rep dołączyła by do grupy głównej po około 5-6 dniach. Jeśłi ktoś z tej grupy chciałby wybrać się na wycieczkę do Singapuru, było by to możliwe po zakończeniu turnusu styczniowego, z możliwością wyjazdu z grupą lutową która przyleciała by po miesiącu trwania turnusu styczniowego. Dla grupy lutowej zorganizowało by się ewentualnie wyjazd do Ankor Wat jako dodatek po turnusie lutowym. Taki rozkład zajęć umożliwiłby ewentualnie zorganizowanie dodatkowego turnusu marcowego, który rozpoczął by się w tym wypadku wycieczką do Ankor Wat (dla zainteresowanych oczywiście). Temat jest konsultowany na bieżąco.

Najważniejsze w tej chwili to zapisy do systemu rejestracji uczestników wyprawy i wpaty depozytów. Bez trego nie jestem w stanie określić dalszych działań, bo nie będę miał wiedzy ile osób rzeczywiście było by zainteresowanych wyjazdem. A bye z tego nie jestem w stanie uzyskać wiążących ofert na bilety, zakwaterowanie i mam ograniczone możliwości optymalizacji organizacyjnej całego projektu.
Przypominam, że rozmawiając nawet w sprawie grupowych biletów, muszę zadeklarować konkretną ilość i jest to wiążące - przeszacowanie może wiązać się z koniecznością zapłaty za nie wykorzystane bilety (tak było w "Głodówce na Filipinach 2018" - udało się rzutem na taśmę zapiąć całyy projekt w ostatniej chwili, ale grupa lutowa musiała ponieść z tego powodu koszty 2000 złotych (kilka osób wycofało się w ostatniej chwili, zmniejszając grupę).

Dlatego proszę zapisywać się zgodnie z informacjami podanymi w tym wpisie : https://wyprawy.ekovitaren.pl/80-tajlandia2020-start
i po zapisaniu na podane konto (dostępne po wciśnięciu przycisku "Zapłać" w trybie edycji konta, po zapisaniu się). Każda grupa ma osobne konta, aby usprawnić późniejsze rozliczenia.
Odpowiedz
#5
(25-09-2019, 07:11 AM)Roman Klimczyk napisał(a): System rejestracji został opisany na stronce głównej w artykule : https://wyprawy.ekovitaren.pl/80-tajlandia2020-start
Niestety ale pojawiły się sygnalizowane przez uczestników uwagi co do terminów wyjazdów i czasu trwania całej imprezy. Niewiele osób może pozwolić sobie na wyjazd prawie 1.5 miesięczny, pojawiły się ograniczenia wizowe (bez ograniczeń są pobyty do 30 dni, na 60 trzeba załatwiać w ambasadzie wizę, powyżej trzeba ją przedłużać w urzędzie imigracyjnym na miejscu, z czym były by związane koszty i ograniczenia logistyczne) , a jest parę osób które chciały być z nami przez co najmniej 2 miesiące.
Wyjście na przeciw tym oczekiwaniom spowodowało że powstaje nowy plan organizacyjny - wycieczki będą składowym elementem całego wyjazdu każdego turnusu i tu jest taka propozycja, aby Rozpocząć wyjazd 6 stycznia dla całej grupy styczniowej, z czego wydzielona grupa deklarująca wycieczkę do Ankor Watt (Siem Rep) poleciała by na nią, a część główna grupy głodówkowej na wyspę Koh Phanga. Grupa z Siem Rep dołączyła by do grupy głównej po około 5-6 dniach. Jeśłi ktoś z tej grupy chciałby wybrać się na wycieczkę do Singapuru, było by to możliwe po zakończeniu turnusu styczniowego, z możliwością wyjazdu z grupą lutową która przyleciała by po miesiącu trwania turnusu styczniowego. Dla grupy lutowej zorganizowało by się ewentualnie wyjazd do Ankor Wat jako dodatek po turnusie lutowym. Taki rozkład zajęć umożliwiłby ewentualnie zorganizowanie dodatkowego turnusu marcowego, który rozpoczął by się w tym wypadku wycieczką do Ankor Wat (dla zainteresowanych oczywiście). Temat jest konsultowany na bieżąco.

Najważniejsze w tej chwili to zapisy do systemu rejestracji uczestników wyprawy i wpaty depozytów. Bez trego nie jestem w stanie określić dalszych działań, bo nie będę miał wiedzy ile osób rzeczywiście było by zainteresowanych wyjazdem. A bye z tego nie jestem w stanie uzyskać wiążących ofert na bilety, zakwaterowanie i mam ograniczone możliwości optymalizacji organizacyjnej całego projektu.
Przypominam, że rozmawiając nawet w sprawie grupowych biletów, muszę zadeklarować konkretną ilość i jest to wiążące - przeszacowanie może wiązać się z koniecznością zapłaty za nie wykorzystane bilety (tak było w "Głodówce na Filipinach 2018" - udało się rzutem na taśmę zapiąć całyy projekt w ostatniej chwili, ale grupa lutowa musiała ponieść z tego powodu koszty 2000 złotych (kilka osób wycofało się w ostatniej chwili, zmniejszając grupę).

Dlatego proszę zapisywać się zgodnie z informacjami podanymi w tym wpisie : https://wyprawy.ekovitaren.pl/80-tajlandia2020-start
i po zapisaniu na podane konto (dostępne po wciśnięciu przycisku "Zapłać" w trybie edycji konta, po zapisaniu się). Każda grupa ma osobne konta, aby usprawnić późniejsze rozliczenia.

chcę zapytać o wartość depozytu biletowego, bo w tym wątku jest 2000, a po zapisaniu się na termin wyświetla mi się 2500. Czy coś się zmieniło?
Odpowiedz
#6
Przepraszam , faktycznie. Chciałbym w ramach decyzji pozytywnej mieć pieniądze na zakup biletów, a nie rozpisywać kolejnej wpłaty paruset złotych. Bilety przekroczą 2000 i oczekuję że powinniśmy zmieścić się na poziomie do 2500 w dwie strony. Ale na razie wpłaty idą dosyć opieszale i możliwe ze będę ustalał z grupą osób które wpłaciły indywidualnie kwestie działań, aby nie ponosiły one kosztów wzrostu cen biletów przez bieg czasu.. Trochę więcej kłopotów i może być tak, że jedna tura będzie przylatywała różnymi samolotami.
Odpowiedz
#7
(02-10-2019, 06:00 AM)Roman Klimczyk napisał(a): Przepraszam , faktycznie. Chciałbym w ramach decyzji pozytywnej mieć pieniądze na zakup biletów, a nie rozpisywać kolejnej wpłaty paruset złotych. Bilety przekroczą 2000 i oczekuję że powinniśmy zmieścić się na poziomie do 2500 w dwie strony. Ale na razie wpłaty idą dosyć opieszale i możliwe ze będę ustalał z grupą osób które wpłaciły indywidualnie kwestie działań, aby nie ponosiły one kosztów wzrostu cen biletów przez bieg czasu.. Trochę więcej kłopotów i może być tak, że jedna tura będzie przylatywała różnymi samolotami.

Ok, to ja się postaram niezwłocznie zapłacić. Proszę o wybaczenie, ale chce zapytać czy będzie Pan wystawiać jakieś pokwitowania lub inne dokumenty, faktury itp. Innymi słowy czy otrzymam jakieś potwierdzenie wpłaty z informacją na co ona jest przeznaczona i w jakiej sytuacji podlega zwrotowi.
pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Wpłacając ma Pani poświadczenie wpłaty. Jak pisałem, to jest kwota depozytu, który jest zwrotny w 100% na żądanie, ale do momentu gdy zatwierdzi Pani ostateczną wersje - propozycję kosztów i gdy wydam te pieniążki na zakup biletów. Wtedy - w zależności od linii może byc różnie. Generalnie nie zwracają za wykup biletu bez strat, a tanie linie często w ogóle. W Emiratach było tak, że jak się zapłaciło za bilet, to do jakiegoś terminu przed wylotem zwracali, ale potrącali 500 złotych.
Regulamin który przygotowałem na wyprawę Filipińską w sumie był czytelny i jasny, myślę że będzie też podstawą do tego który będzie przedstawiony w ramach tej wyprawy. Jeśli warunki nie będą odpowiadały - zwracam na konto wpłaconą kwotę.
Oczywiście, jeśli jakieś wpisy wzbudzały by wątpliwości, chętnie zapoznam się z uwagami i nie wykluczam że znajdziemy jakis konsensus Smile.
Wpłata depozytu jest konieczna, ponieważ muszę oprzeć się na planowaniu wyjazdu na konkretnie zdeklarowanych na wyjazd osobach. Pani wątpliwości są zrozumiałe Smile, na chwilę obecną większość osób które polecą to osoby z poprzednich wypraw.
Pokwitowań nie wystawiam, ponieważ jest nim sam przelew. Jest to udokumentowane poświadczenie dokonania wpłaty. Nie wykluczam jednak, że całą organizację wyjazdu przeniosę do jakiegoś biura turystycznego, jeśłi nie będą chcieli zedrzeć z nas pieniędzy i uda się zachować formę wyprawy jakie organizowałem wcześniej. Poprzednia "Głodówka na Filipinach 2018" była organizowana w formule Komitetu Społecznego i nie wykluczam że taka formuła będzie też teraz. Mamy na to jeszcze trochę czasu, najważniejsze teraz to uzyskać optymalne oferty na bilety i zakwaterowanie. A do tego potrzebne mi zdeklarowane osoby - uczestnicy.
Zapraszam do komentowania uczestników poprzednich wypraw, wiem że czytają, ale się nie wypowiadają Smile.
Odpowiedz
#9
Tak, wszystko dla mnie jasne. 
Też mam wrażenie, że jestem tutaj sama Smile . Jakby się ktoś odezwał, to by raźniej było.

pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#10
Odezwą się, odezwą Smile. Bilety i wszystkie informacje będą udostępnione tu na forum, ale w grupach tematycznych. związanych z danym turnusem i wyprawą - te informacje są dostępne tylko dla uczstników. Tak jak w tegorocznej Kambodży.
Myślę że fajnie było to zrobione z Kambodżą - każdy punkt wyprawy był oznakowany mapką z GPS-em, podany czas , adres, opis.
Ja się juz przyzwyczaiłem - po prostu piszę swoje i przekazuje informacje szczegółowe tu, a powiadamiam mailowo z systemu zgodnie z potrzebami. Co jakiś czas piszę okólniki z bieżącymi informacjami dla osób zapisanych, jak również dla uczestników (tzn dla tych co wpłacili już).
Też uważam że było by raźniej, gdyby się tu wypowiadali Smile.
Właśnie zauważyłem że za dużo piszę odpowiedzi na mailach i udzielam informacji telefonicznych, to zajmuje trochę czasu, a z forum pytanie u odpowedź jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedz
#11
My w zeszłym roku byłyśmy w podobnej do Pani Renaty sytuacji, tzn. wybierałyśmy się pierwszy raz. Czytałyśmy o wyjazdach na głodówki na Filipinach. Bez obaw, ale i bez głębszych przemyśleń, wpłaciłyśmy na konto nieznajomej osoby pieniądze. Okazało się, że strzał był w "10".
Nie żałujemy, że zaufałyśmy ORGANIZATOROWI. Wyjazd był super za rozsądne pieniądze. W efekcie zyskałyśmy nowych przyjaciół, niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim podreperowałyśmy zdrowie. W tym roku liczymy na to samo.
Pozdrawiamy wszystkich uczestników ubiegłorocznej wyprawy do Kambodży i mamy nadzieję, że spotkamy się w Tajlandii.
Małgorzata i Ania
Odpowiedz
#12
(03-10-2019, 07:32 AM)Małgorzata Kuś napisał(a): My w zeszłym roku byłyśmy w podobnej do Pani Renaty sytuacji, tzn. wybierałyśmy się pierwszy raz. Czytałyśmy o wyjazdach na głodówki na Filipinach. Bez obaw, ale i bez głębszych przemyśleń, wpłaciłyśmy na konto nieznajomej osoby pieniądze. Okazało się, że strzał był w "10".
Nie żałujemy, że zaufałyśmy ORGANIZATOROWI. Wyjazd był super za rozsądne pieniądze. W efekcie zyskałyśmy nowych przyjaciół, niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim podreperowałyśmy zdrowie. W tym roku liczymy na to samo.
Pozdrawiamy wszystkich uczestników ubiegłorocznej wyprawy do Kambodży i mamy nadzieję, że spotkamy się w Tajlandii.
Małgorzata i Ania

Jak najbardziej Małgosiu , z wielką radością spędzę z Wami kolejną wyprawę Big Grin . Niedługo przedstawimy szereg informacji na temat przygotowań do głodówki. Nie będzie to oczywiście opcja obowiązkowa, jedynie wskazówka. Co roku mamy nowe doświadczenia i przemyślenia, którymi chętnie się podzielimy.
Pozdrawiam wszystkich , a "starzy wyjadacze głodówkowi" niech od czasu do czasu coś napiszą dla otuchy Tongue
Odpowiedz
#13
Witam
Byłem wraz z żoną na Głodówce na Filipinach w 2018r
Teraz zapisaliśmy się na Tajlandię, drugi turnus w Lutym i mam kilka pytań:
 
Po pierwsze data wylotu.
Podczas rejestracji i na stronie głównej widnieje data 06.02.2020, a na forum piszecie że 16.02.2020.
To spora różnica, jaka jest data wylotu w rzeczywistości?
 
Długość pobytu, czyli data powrotu.
Podczas rejestracji są do wyboru dwie daty: 07.03.2020 i 14.03.2020
Co dodatkowego jest przewidziane w tym o tydzień dłuższym pobycie i czy wpływa to jakoś na cenę, bo w formularzu nie zauważyłem różnicy cenowej.
Ponadto na forum, też data powrotu jest późniejsza, czyli 18.03.2020 i jest tylko jedna, więc nie uwzględnia tej drugiej opcji.
Proszę o wyjaśnienie.
 
Całkowita opłata za wycieczkę łącznie z dodatkowymi wycieczkami to 6.000 zł.
W tej cenie nie ma noclegów w Tajlandii, czy są?
Czy wycieczki po 1500 zł zawierają też noclegi?
Jeśli w cenie nie ma noclegów, to proszę o orientacyjną informację, jaki jest koszt wynajęcia pokoju dwuosobowego cena/doba na te 30 dni w Tajlandii oraz w Kambodży, Malezji i Singapurze.
 
Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, czy była by możliwość zorganizowania wycieczki na 2-3 dni do Wietnamu?

Pozdrawiam
Grzegorz
 
Odpowiedz
#14
Dodatkowe wycieczki są dodatkowo płatne. Opisane jest to w paru miejscach, ale być może że w zbyt wielu.
Koszt 6000 złotych jest szacunkowy, zależny od indywidualnych preferencji i nie obejmuje z założenia kwestii wyżywieniowych, bo tu są ogromne różnice - z założenia jest to impreza głodówkowa, więc ile kto głoduje, tyle zapłaci za pozostały okres pobytu.
Przewidujemy że koszt 6000 złotych dotyczy podstawowych przelotów i transportu na wyspę i podstawowe zakwaterowanie na miesiąc czasu. I w tym powinno jeszcze zmieścić się podstawowe wyżywienie.
Każda z wycieczek to szacunkowy koszt około 1500 złotych i w tym są przeloty, zakwaterowanie i podstawowe wyżywienie. W ramach Angkor Wat powinno zmieścić się też wynagrodzenie dla przewodnika, ale to wszystko zależy od decyzji uczestników, odnośnie stopnia rozbudowy organizacji tych wycieczek. Wspólnie pokrywamy część kosztów, ale część to wybory poszczególnych uczestników. Będziemy wkrótce o tym debatowali na zamkniętym forum, lub na miejscu.
Na chwilę obecną największy problem to bilety lotnicze i logistyka przelotów. Przez mnogość opcji stało się to mocno złożone i skomplikowane. Właśnie zamieszczam na forum grupy styczniowej optymalizację przelotów dla całej grupy.
Odpowiedz
#15
Jeśli chodzi o dodatkową wycieczkę do Wietnamu, sądzę że była by taka opcja, szczególnie w lutym ale w ujęciu raczej infdywidualnym i sugerowałbym zrobić to już na miejscu (rozpoznanie). Wyjdzie pewnie taniej.
Zależy skąd i jak będzie przelot (czy na Phuket, czy przez Bangkok i dodatkowy przelot. W przypadku takiej wycieczki lepiej było by lecieć przez Bangkok, wrócić wcześniej i po powrocie z Wietnamu, prosto z Bangkoku wracać do Polski.
Niestety, ale prawdopodobnie nie będzie wycieczki do Angkor Wat w grupie lutowej, ale to otwiera możliwość dla organizacji krótkiego wypadu do Wietnamu pod koniec turnusu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości