Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiadomości ogólne/sposób zapisu, rejestracji i przybliżone koszty
#1
Z przekazanych mi przez Grzegorza informacji wynika, że grupa ta ma samodzielnie finansować swój pobyt w pełnym zakresie, wspólnych ustaleń wymaga jednak określenie i zorganizowanie wspólnego przelotu na miejsce i powrotu.
Ponieważ koszt przelotu jest w tym terminie stosunkowo duży, według przeprowadzonych przeze mnie działań może zamknąć sie kwotą ok.4200 w wersji Catay Pacific, wylot 10 grudnia, istotne jest aby być przygotowanym na szybkie decyzje i reakcje w tym zakresie. Osobiście sugerowałbym aby wyznaczyć lidera grupy (proponuję panią Ewę Wójcik) i przelać dodatkowo jakąś kwotę rzędu po 200 złotych więcej na koszty dodatkowe, aby jedna osoba rozliczała przejazdy, prom, ew. hotel, czy inne drobne wydatki.
Opłaty za kwatery i wyżywienie pozostały by w gestii indywidualnej do opłacenia już na miejscu.

Kwestia opłat za przeloty jest tu bardzo cenotwórcza, jedna z możliwości to każdy sam sobie organizuje przelot i wyznacza się miejsce spotkania w Cebu w określonym dniu i terminie.
Mogę udostępnić zapiski z zeszłego roku z forum , które opisywały różne opcje dojazdu indywidualnego. Jest ono dostępne pod adresem: http://filipiny.bialysaibaba.pl/forum/ .
Jest tam bardzo dużo różnych informacji, które mogą przydać się w tym roku.
Decyzje powinny zostać podjęte, gdy zarysuje nam się obraz grupy, gdy nastąpi kontakt zainteresowanych i możliwość wspólnego ustalenia reguł działania.
Z punktu widzenia logicznego uczestnikiem jest osoba która wpłaciła już na bilet.
Wskazane było by aby wyznaczyć konto bankowe gdzie spłyną pieniądze na ten cel. Najlepiej by było gdyby wpłaty na bilety w ustalonej kwocie przelać na konto firmy biletowej, ale mamy tu jeszcze za dużo braków w ustaleniu chociażby ostatecznych cen. Dalsze przeciąganie generować będzie tylko dodatkowe koszty.
Kwestie te ustalimy gdy zgromadzi się tu więcej osób.

pozdrawiam
Roman Klimczyk
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości